INFORMACE

 

 Co se považuje za noc v hotelu?

Obecně se považuje za noc, kterou klient strávil v hotelu, přítomnost na pokoji v době mezi 16.00 a 10.00 hod druhého dne. Pokud tedy klient přijede do hotelu až k ránu, ale je okamžitě ubytován, čerpá již tuto noc. A naopak, pokud může zůstat na pokoji do večerních hodin posledního dne, považuje se toto také za čerpání noci.

Jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou?

Zákon č. 159/1999 Sb. přesně vymezuje podmínky podnikání v cestovním ruchu. V tomto zákonu také nalezneme vymezení pojmů cestovní kancelář a cestovní agentura. V obecných rysech někdy cestovní kancelář nazýváme touroperátorem nebo organizátorem a cestovní agenturu dealerem nebo smluvním provizním prodejcem. Již toto názvosloví samo o sobě vypovídá o základním rozdílu.

Zájezd je vždy tvořen kombinací dvou a více služeb cestovního ruchu (ubytování, doprava atd.). Tento zájezd vždy sestaví a organizuje cestovní kancelář, která má řádné pojištění proti úpadku. Zakoupit jej však můžete i prostřednictvím cestovní agentury, která má uzavřenou smlouvu o provizním prodeji se zmíněnou cestovní kanceláří.

Na cestovní smlouvě, kterou u cestovní agentury uzavíráte je vždy napsáno, kdo je organizátorem. Navíc dostáváte vždy doklad o pojištění proti úpadku od tohoto organizátora (tedy ne od cestovní agentury, ve které zájezd kupujete, ta pouze smluvně provádí další prodej).

Cestovní agentura je však legitimním dodavatelem jednotlivých služeb cestovního ruchu (pronájmy vozů, prodej letenek, hotelové ubytování atd.), které sama přímo sjednává bez účasti cestovní kanceláře. Pokud se jedná o společnosti vozící turisty do České republiky, pak je zde ve větší míře zastoupena činnost cestovních agentur neboť opětovně poskytované služby nevyžadují povinnost se pojistit proti úpadku cestovní kanceláře (zejména z důvodu, že pokud se jedná o zájezdy, pak konečným prodejcem je zahraniční společnost v místě bydliště.

Do hotelu jsme přijeli až po půlnoci. Máme nárok na slevu?

Za zahájení zájezdu se obecně považuje odbavení klientů při odjezdu/odletu. Tj. pokud byl klient odbaven ještě v plánovaný den odletu/odjezdu, nárok na slevu nemá. Dojde-li vlivem povětrnostních nebo technických podmínek nebo v důsledku mimořádných okolností nezaviněných cestovní kanceláří ke změně odletu, odletového či příletového místa, mezipřistání, zpoždění apod., cestovní kancelář za případné škody, které by mohly zákazníkovi tímto vzniknout, většinou neodpovídá a není povinna nahradit služby, které v důsledku těchto změn nemohly být čerpány. Doporučujeme přečíst cestovní smlouvu a všeobecné smluvní podmínky.

Kde všude mohu cestovat na nový občanský průkaz?

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Od 1.1.2006 nabývá účinnosti novela zákona o cestovních dokladech (č. 559/2004 Sb.), podle které lze k opuštění území ČR k cestě do států EU jako cestovní doklad použít občanské průkazy se strojově čitelnými údaji pokud nemají oddělenu vyznačenou část (tj. bez odstřiženého roku).

Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. MV ČR tedy nedoporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem a je zapsán v jeho občanském průkaze, cestoval bez vlastního cestovního dokladu pouze na základě tohoto zápisu v občanském průkazu.


Vízové povinnosti – včetně aktuálních informací

Před cestou by se měl každý informovat o podmínkách vstupu do cizí země, pro tento případ vytvořilo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky informační portál.

http://www.czechembassy.org/

Očkování na cesty

Praktické informace na dovolenou pro cestovatele. Aktuálně zjistíte Doporučená očkování podle jednotlivých států.

http://www.domuvezdravi.cz/

Co je povoleno vzít na palubu letadla

Nová pravidla EU pro příruční zavazadla platí pro všechny lety tedy i charterové, které začínají na letištích v Evropské unii, nezávisle na tom, jaké je cílové místo letu. Mějte na paměti, že si s sebou na palubu můžete vzít tekutiny pouze v omezeném množství.

http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-bezpecnosti-opatreni/

Počasí ve světě

Praktické informace o počasí ve všech lokalitách po celém světě. Není nic jednoduššího, než-li si zjistit, jaké vás bude čekat počasí během vaší dovolené.

http://pocasi.cklub.cz


Od 26.6.2012 MUSÍ MÍT KAŽDÉ DÍTĚ VLASTNÍ CESTOVNÍ PAS NEBO O.P. !!! (platí i pro infanty).

Cestovní pas pro děti bude vydáván úřady s platností pasu na 5 let.

 

 

Případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 


 

 

 

VÁŽENÍ  KLIENTI,

 

AKTUÁLNÍ  LAST MOMENTY KAŽDÝ DEN

 

NA NAŠEM FACEBOOKU: CA Foltour- již 22let s Vámi.

 

Dejte nám like (to se mi líbí) a nabídky se Vám zobrazí

 

automaticky.